Niğde 3D Skolyoz Egzersizleri

Skolyoz Nedir?

Omurgamızı oluşturan kemikler birer blok halinde üst üste dizilmiş şekildedir. Skolyozu bu blokların hem sağa sola, hem öne arkaya kayması, hem de kendi etraflarında dönmesi olarak düşünebiliriz. Skolyozun genel olarak omurga kemiklerinin yana yer değiştirmesi olarak tanımlanmasından dolayı bu hastalığı tek boyutlu bir dizilim bozukluğu gibi algılarız, ancak bu yanlıştır. Skolyoz omurganın 3 boyutlu bir şekil bozukluğudur.

Omurgaya bu fotoğraftaki gibi karşıdan baktığımızda sadece sağ-sol yönünde bir dengesizlik görürüz ancak;

Yandan baktığımızda omurgada olması gereken doğal bel çukuru veya sırt kamburluğunun azaldığını ya da arttığını görürüz.

Kaburgalar ise eklemleştikleri sırt omurlarının kendi ekseni etrafında yaptıkları dönme hareketinden etkilenirler ve bu durum göğüs kafesinde asimetriye neden olur.

ASR ile 3D Skolyoz Egzersizleri

Fizika Klinik’te skolyoz egzersizlerinde ASR metodu kullanılmaktadır. Academy of Spinal Rehabilitation; Schroth, Barcelona ve Seas 3 boyutlu omurga egzersiz protokollerinin hepsini içeren, Klinik Reformer Pilates uygulamaları ile yetişkin skolyoz çalışması da olan, hem üç boyutlu egzersiz hem de manuel terapi tekniklerinin uygulandığı bir okuldur.

*Websitemizdeki içerikler tanı ve tedavi değeri taşımamaktadır. Yalnızca uzman hekim tarafından egzersiz önerilen danışanlara egzersiz danışmanlığı yapmaktayız.

 Telefon Ile Randevu Almak İçin Tıklayın

 WhatsApp Ile Randevu Almak İçin Tıklayın

WhatsApp Hattı
💬 Tıklayın Randevu Alın
Merhaba👋 Hemen bizimle iletişime geçin.